Ylimääräinen yhdistyksen kokous 9.12.2015 klo 18

Velkuan saaristolaisyhdistys ry:n ylimääräinen kokous pidetään keskiviikkona 9.12.2015 klo 18.00. Paikkana Sinervon talo (Sauniementie 5, Velkua). Asialistalla yhdistyksen sääntöjen muuttaminen; päivitämme yhdistyksen säännöt vastaamaan nykyaikaa mm. toiminta-alueen sekä kokouskäytäntöjen osalta. Uuden sääntöluonnoksen voi halutessaan pyytää puheenjohtajalta johanna.antila@velkua.fi, p. 050 573 9332.

Tervetuloa!

Asialista kokoukseen:

1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen puheenjohtajan ja sihteerin sekä pöytäkirjan tarkastajien valinta (2) jotka toimivat myös tarvittaessa ääntenlaskijoina
3. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
4. Esityslistan hyväksyminen
5. Velkuan saaristolaisyhdistys ry:n sääntöjen muuttaminen
5.1.
Ehdotus:
Päätetään muuttaa yhdistyksen sääntöjä johtuen niiden vanhentumisesta sekä nykyisten sääntöjen aiheuttamasta epäkäytännöllisyydestä yhdistyksen toiminnassa.
5.2.
Ehdotus:
Päätetään muuttaa yhdistyksen sääntöjä hallituksen esittämällä tavalla (liite 1: hallituksen esitys uusiksi säännöiksi). Valtuutetaan puheenjohtaja toimittamaan säännöt eteenpäin Patentti- ja rekisterihallitukseen hyväksyttäviksi.
Päätös:
6. Kokouksen päättäminen

 

Lisätietoja

Velkuan saaristolaisyhdistys ry.

Johanna Antila, puheenjohtaja

p. 050 573 9332

johanna.antila@velkua.fi